Pridajte sa k nám na Facebooku

Bowlingový klub Žilina

Extraliga východ víťaz KPI s.r.o Žilina ročník 2023/2024

dátum akcie: 10.03.2024

Dňa 10.3.2024 sa v bowlingovom centre Bowling Academy odohralo posledné kolo základnej časti Extaligy východ. Tu sa rozhodovalo o víťazovi ako aj o účasť vo finálovej časti v boji o majstra SR ako aj v boji o udržanie. V tomto kole sa najviac darilo družstvu Autoškoka Smile so ziskom 26 bodov pred družstvami Tempo Capitol 25 bodov, KPI s.r.o Žilina 22 bodov, Dragons 17 bodov, 4 Sport PO 15 bodov, Triple X Team 12 bodov, Hviezda Žilina 12 bodov a Emanmia 11 bodov.
Víťazom Extraligy východ sa stalo družstvo KPI s.r.o Žilina so ziskom 130,5 bodov pred Emanmia 124 bodov, Autoškola Smile 124 bodov, Tempo Capitol 123,5 bodov. V boji o záchranu budú družstva 4 Sport Prešov 102,5 bodov, čo je najväčšie prekvapenie lebo toto družstvo vždy bojovalo o Majstra SR. Nasledujú Triple X Team 98,5 bodov, Dragons 84,5 bodov a Hviezda 52,5 bodov.
Najlepší výkon dňa dosiahlo družstvo Tempo Capitol 664 kolov a jednotlivec Gožo Matúš dosiahol Perfect Game 300 kolov.
Najlepší jednotlivec bol Hrušovský Šimon s priemerom 218,71 kolov pred bratom Matúšom 209,33 kolov a Vlachovičom Jakubom 203,50 kolov.
Boj o Majstra SR sa začne 14.4.2024 v BNC Bratislava a o záchranu v ten istý deň v Poprade
PM

Seniorská liga východ

dátum akcie: 24.02.2024

Dňa 24.2.2024 sa v Prešovskom Bowlingovom centre Pri Trati odohralo 3 kolo Seniorskej ligy východ. V tomto kole sa najviac darilo družstvu Komplet PP so získom 30,5 bodov pred Old School PP 28 bodov, Rovex 23 27 bodov, Seniori Spiš 24,5 bodov, Slovaktech 24,5 bodov ale o zápas menej, Starci na Chmeli 24 bodov, Hajduk Split 22 bodov, Matadori PO 20 bodov, KPI Seniori ZA 13 bodov a BK Košice 6,5 bodov o zápas menej. Pre poruchu dráhy č.1 sa nemohol odohrať zápas medzi BK Košice a Slovaktech, ktorý sa odohrá v náhradnom termíne a to v ďalšom kole v Žiline.
Najlepší výkon dňa dosiahlo družstvo Kompet PP 676 kolov a jednotlivec Pavlikovský Vladimír 249 kolov.
Najlepší jednotlivec dňa bol Suvák Jozef s priemerom 208,14 kolov pred Zoričákom Antonom 197,25 kolov a Pavlikovským Vladimírom 196,62 kolov. Naším seniorom z družstva KPI seniori sa moc nedarilo a Prešovská herňa pre žilinčanov je stále akoby zakliata. Pevne veríme, že v poslednom kole doma zaberú tak ako sa patrí na domácich.
Posledné kolo sa odohrá Bowling Academy Žilina dňa 23.3.2024
PM

2.liga Žilina ročník 2023/2024

dátum akcie: 19.02.2024

Dňa 19.2.2024 sa v Bowling Academy odohralo 5 kolo 2 ligy Žilina. V tomto kole sa najviac darilo družstvu Veliš keď vyhralo všetkých 5 zápasov a získalo 20 bodov. Nasledovali družstvá ktoré získali zhodne po 13 bodov rozhodovalo skóre a to Strikeri, KPI Za. Elf Team a potom Bad Boys 9 bodov a RZM Team 7 bodov.
Najlepší výkon kola mal Veliš 557 kolov a jednotlivec Košík Silvester 208 kolov a bol aj najlepší hráč kola s priemerom 188,40 kolov pred Slotovou Lenkou 177,40 kolov a ondrichom Miroslavom 174,20 kolov.
V celkovom poradí vedie Veliš 83,5 kolov pred Strikermi 76,5 bodov, ELF Team 72,5 bodov, KPI 71 bodov Bad Boys 45,5 bodov a RZM Team 26 bodov. U jednotlivcov vedie Košík Silvester s priemerom 181,28 kolov pred Švíkom Štefanom 180,56 kolov a Podhorským Františkom 179,06 kolov. U žien vedie Slotová Lenka 167,00 kolov, Švíková Viki 149,40 kolov a Repkovská Romana 144,67 kolov.
Ďalšie kolo sa odohrá 18.3.2024
PM

1.liga divízia Východ 2023/2024

dátum akcie: 18.02.2024

Dňa 18.2.2024 sa v Prešovskom bowlingovom centre Pri Trati odohralo 5 kolo 1.ligy východ.
V tomto kole sa najviac darilo družstvu CAPITOL so získom 23 bodov pred družstvami MOBILE PROSHOP 22 bodov, ČASABAU 22 bodov, FORMICA 21,5 bodov, THE GUTTERS 16,5 bodov, ZNAKOM 14 bodov, PARTIČKA 13 bodov a vôbec sa nedarilo družstvu KOĽKO KOLKOV keď získali iba 8 bodov, čo v celkovom hodnotení ich posunulo na tretie miesto s 96,5 bodov za druhými ZNAKOM 96,5 bodov a prvými MOBILE PROSHOP 97 bodov.
Najlepším hráčom kola bol Smerek Ivan s priemerom 202,14 kolov pred Vincom Jurajom 200,67 kolov a Čudejkom Vladimírom 200,67 kolov. Najlepší výkon kola dosiahli Vinca Juraj a Suvák Jozef 235 kolov.
Ďalšie kolo sa odohrá 17.3.2024 v Poprade

Extraliga skupina Východ

dátum akcie: 04.02.2024

Dňa 4.2.2024 sa v Prešove odohralo piate kolo Extraligy východ. Víťazmi sa stalo družstvo EMANMIA s 34 bodmi a nasledovali TEMPO CAPITOL 25 bodov a tak isto aj KPI s.r.o Žilina. Hráčom kola sa stal s priemerom 238,57 kolov Ján Macek z družstva EMANMIA, ktorý predviedol aj najvyšší náhod dňa 279 kolov.
V celkovom poradí po piatich kolách:
1. EMANMIA 113 bodov 5. 4 SPORT PREŠOV 87,5
2. KPI s.r.o. 108 6. TRIPLE TEAM 86,5
3. TEMPO CAPITOL 98,5 7. DRAGONS 67,5
4. AUTOŠKOLA SMILE 98 8. Hviezda 40,5
V šiestom kole 10.3.2024 v Žiline sa rozhodne o účastníkoch skupín v boji o majstra a v boji o záchranu v Extralige.
PM

Seniorká liga východ 2023/2024

dátum akcie: 27.01.2024

Dňa 27.1.2024 sa v Prešove v Bowlingovom centre Pri Trati odohralo 2 kolo seniorskej ligy Východ. V tomtom hracom dni sa podľa predstáv neviedlo družstvu KPI seniori Žilina keď získalo iba 15 bodov na skončili na 10 mieste. Najlepším hráčom bol Švík Štefan nasledoval Kováčik Štefan a na posledných miestach skončili Šviková Věra a Ondricha Miroslav.
V tomto kole sa najviac darilo družstvu Rovex 23 s 32 bodmi pred družstvami Starci na Chmeli 30 bodov, Seniori Spiš 26 bodov, Kmplet PP 20,5 bodov, Hajduk Spit 22 bodov, Matadori Prešov 21 bodov, Old School PP 20,5 bodov, BK Košice 19 bodov, Slovaktech 17,5 bodov a KPI Seniori ZA 15 bodov. Najlepší výkon dňa dosiahlo družstvo Starci na Chmeli 654 kolov a aj jednotlivec Jozef Brindzik v tomto zápase atakoval 300 ale v poslednom hode zvalil iba 7 kolov a celkovo to bolo krásnych 297 kolov ale 300 by bola určite lepšia.
Najlepším hráčom kola bol Anton Zoričák s priemerom 200,22 kolov Pred Kanásom Marekom 198,89 kolov a Brindzikom Jozefom 195,89 kolov.
Najlepšou ženou bola Berková Soňa 185,80 kolov.
V celkovom poradí je to vyrovnané, keď medzi prvým Starci na Chmeli 54,5 bodov a 9 miestom Slovaktech 40,5 bodov je rozdiel14 bodov.
V posledných dvoch kolách to bude ešte napínavé.
Ďalšie kolo sa hrá zase v Prešove 24.2.2024 a posledné v Žiline 23.3.2024
PM

dátum akcie: 22.01.2024

Dňa 22.1.2024 sa v Bowling Academy odohralo kolo ligy Žilina. V tomto kole boli vcelku vyrovnané súboje , čo sa týka bodovania. Na prvých dvoch miestach skončili družstvá, ktoré boli umiestnené na 3 a 4 mieste a to ELF Team 18 bodov a KPI.17 bodov. Nasledovali družstva Veliš 15 bodov, Strikeri 12 bodov, Bad Boys 10 bodov a RZM Team 3 body.
Najvyšší náhod dňa dosiahlo družstvo Veliš 600 kolov. Družstvo ELF Team zase vyhralo dva zápasy rozdielom 5 kolov, čo boli najtesnejšie výhry dňa.
Najlepší náhod dosiahla Slotová Lenka výkonom 224 kolov a bola aj najlepšou hráčkou dňa s priemerom 186,60 kolov pred Repkovským Rišom 181,00 kolov a Šedom Viliamom 177,80 kolov.
V celkovom poradí sa zmenilo poradie, keď na prvé miesto sa dostalo družstvo Veliš s 63,5 bodmi rovnako ako Strikeri 63,5 bodov ale majú lepší priemer na zápas ako jediné s priemerom cez 500 kolov. Tretie je družstvo ELF Team 59,5 bodov, KPI 58 bodov, Bad Boys 36,5 bodov a RZM Team 19 bodov.
Nasledujúce kolo sa odohrá 19.2.2024
PM

dátum akcie: 21.01.2024

Dňa 21.1.2024 sa v Bowlingovom centre v Poprade odohralo 4 kolo 1 ligy divízia Východ. V tomto kole výborne zahrali obidve Žilinské družstvá keď Koľko Kolkov získalo 26 bodov a The Gutters 25 bodov a obsadili prvé dve miesta v tomto hracom dni. Nasledovali družstvá Patrička 21 bodov, Znakom 17 bodov, Mobile Proshop 17 bodov, Čausadau 13 bodov, Capitol 12 bodov a Formica 9 bodov.
Najlepší výkon dňa dosiahlo družstvo Koľko Kolkov 585 kolov a jednotlivec Smerek Ivan 243 kolov. Najmenší rozdiel bol v zápase Znakom : Mobile Proshop 167 : 468 kolov.
V celkovom poradí je nasledujúce poradie: Koľko Kolkov 88,5 bodov, Znakom 82,5 bodov, Mobile Proshop 75 bodov, Partička 66,5 bodov, Capitol 65 bodov, Čausabau 65 bodov, The Gutters 63 bodov a Formica 51 bodov. V druhej polovici ligy potrebujeme aby družstvo The Gutters zopakovali také výsledky ako v tomto kole a umiestnili sa v konečnom umiestnení do 4 miesta, čo zabezpečuje účasť aj v ďalšom ročníku.